Успешен бизнис во услови на Коронавирус криза

Филип Неделковски Настани и Промоции

Денес Ви го претставуваме нашиот член и учесник во кампањата “Мој бизнис – Моја слобода”, Марија од Скопје која 2 децении го раководи својот бизнис за малопродажба на облека, бутикот Мариник. Бутикот се наоѓа во непосредна близина на нашата филијала во Аеродром на Булевар Јане Сандански 7/1 Скопје.      Со својата работа е релативно задоволна. Тежок е опстанокот за …

Од серијата "Запознај ги нашите колеги"

Филип Неделковски Настани и Промоции

Од серијата “Запознајте ги нашите колеги” Нашата колешка Марија е вистински виртуоз кога менаџира со филијалата ЈСП, но и врвен уметник кога ќе се најде пред платното или позади фотоапаратот Најмногу иниспирирана од природата, Марија во слободно време создава прекрасни уметнички слики, фотографии, музика и текстови. Погледнете само мал дел од нејзиното импресивно потфолио.

Вонреден кредит за поддршка на твоето хоби / пасија

Филип Неделковски Настани и Промоции

Дали сте размислувале своето хоби да го претворите во Ваш микробизнис? Инвестирајте во себе и заработувајте од тоа што сакате да го работите со помош на Вонредниот кредит на ФУЛМ. Повеќе информации за условите на следниот линк: www.fulm.com.mk/krediti-2-2/vonreden-kredit/ Аплицирај онлјан на: www.fulm.com.mk/apliciraj-onlajn/

Каде овој викенд?

Филип Неделковски Настани и Промоции

Имаме супер идеја за овој викенд Времето ќе биде одлично за посета на мегалитска опсерваторија во село Кокино, а потоа продолжувате накај “Камената свадба” во село Куклица и преубавиот Лесновски манастир во село Лесново. и без никакви оправдувања мора да ја пробате Кратовската пастрмајлија Имајте убав викенд и почитувајте ги мерките за заштита  

Успешна жена претприемач во услови на корона

Филип Неделковски Вашите бизниси, Настани и Промоции

Штедилница ФУЛМ заедно со Глобалната мрежа на жени лидери имаат за цел да ги поттикнат жените да направат значајни разлики во нивниот живот, во животот на членовите на нивната кредитна унија и нивната заедница, преку обезбедување можности и средства за тоа. Една од тие жени лидери кои прават значајни разлики во нивната средина е Силвана од село Бориево, Струмичко. Таа …

Од серијата "Хобијата на нашите колеги"

Филип Неделковски Настани и Промоции

Од серијата “Запознај ги нашите колеги”… Некои од многуте хобија на Јоцо се: спортот, готвењето и уметноста. А нас пак најважно ни е кога ќе го донесе неговиот следен специјалитет Повеќе рецепти од Јоцо на https://www.youtube.com/playlist?list=PLyH7uoIejxXCd_DvKfg9l9FucOuJrpFDw п.с. и ако некој мисли дека е добар во “ПЕС” на плејстејшн или пинг понг нека ни пише.. Кај нас е е шампионот

Инвестирај во најисплатливиот начин на превоз

Филип Неделковски Настани и Промоции

Во ова време на коронавирус-криза важно е превозот да го направиме што е можно побезбеден. Инвестирајте во Е-тротинет, велосипед или скутер и останете безбедни, со помош на Вонредниот кредит! Повеќе информации за условите на следниот линк: www.fulm.com.mk/krediti-2-2/vonreden-kredit/ Аплицирај за кредит онлјан на: www.fulm.com.mk/apliciraj-onlajn/

Прошетајте во природа овој викенд

Филип Неделковски Настани и Промоции

Искористете го убавото време што следи викендов и направете прошетка до најблискиот парк, езерце, селце или планина Шетајте, но во исто време почитувајте ги мерките за заштита. Држете дистанца, носете маски и мијте ги рацете често! Ви посакуваме убав викенд!  

"Две даски" – успешен бизнис во време на корона

Филип Неделковски Вашите бизниси, Настани и Промоции

Александар Велковски е управител на работилницата за обработка на дрво “Две даски” од Скопје, која ја основал на 30 Август, 2019 Главна дејност на неговиот бизнис е изработка на најразлични производи од масивно дрво како маси, столици, кујнски даски, сандаци за пчели и др.  Почетоците на својот бизнис финансиски ги поддржал со подигнување на кредит од Штедилница ФУЛМ и веќе …

Вонреден кредит за пензионери

Филип Неделковски Настани и Промоции

Пензионерските денови носат можности за реализирање на долго планираните идеи. Повеќе информации за условите на Вонредниот кредит на следниот линк: www.fulm.com.mk/krediti-2-2/vonreden-kredit/ Аплицирај онлјан на: www.fulm.com.mk/apliciraj-onlajn/ или во некоја од нашите филијали: Скопје – Центар 02/3217–912, Скопје – Аеродром 02/2403-208, Скопје – Автокоманда 02/3109-327, Кавадарци 043/400-655, Струмица 034/330-721, Битола 047/236-796, Тетово 044/351-281