Побарај поддршка кога ти треба!

Филип Неделковски Настани и Промоции

Штедилница ФУЛМ, по повод 20-годишнината од постоењето, ќе изненади 20 редовни корисници со исполнување на желба! Сѐ што треба да направиш е заедно со твоето пополнето барање за кредит, во која било наша филијала, да ја напишеш и твојата долгогодишна желба. Водени од концептот Побарај поддршка кога ти треба, ние ти нудиме кредит по твоја желба. Побарај кредит според твоите …

Објавен добитникот на ваучер за зимување од Новогодишната кампања

Филип Неделковски Настани и Промоции

Насмеани и среќни добитници на подароци од Новогодишната кампања на Штедилница ФУЛМ. Сите кредитокорисници коишто подигнаа новогодишни кредити во промотивниот период од 12 ноември до 31 декември 2018 година добија подароци – изненадувања. Најсреќениот добитник беше Исмет Незиров кој го доби и најголемото изненадување! ВАУЧЕР ЗА ЗИМУВАЊЕ за двајца! Ние и понатаму продолжуваме да се грижиме за вас и да …

Новогодишно изненадување и зимување

marija Uncategorized @mk, Настани и Промоции

Со Новогодишната понуда на Штедилница ФУЛМ, брзо и лесно остварете ги сите ваши желби и потреби Новогодишно изненадување и зимување! На овој линк погледнете ја понудата на кредити на Штедилница ФУЛМ За секој исплатен / рефинансиран кредит следува ПОДАРОК – ИЗНЕНАДУВАЊЕ, а за најсреќниот  ВАУЧЕР ЗА ЗИМУВАЊЕ! Промоцијата започнува на 12 ноември и ќе трае до 31 декември 2018 година. Информирајте …

Катерина Јовановска – службеник на годината од Штедилница ФУЛМ

Darko Dimov Uncategorized @mk, Настани и Промоции

Македонската банкарска асоцијација денес по повод одбележувањето на Светскиот ден на штедењето – 31-ви Октомври додели признанија на најдобрите службеници за 2018 година. На свечената прослава на којашто се обратија д-р Анита Ангеловска Бежоска, Гувернер на Народна Банка на Република Македонија, д-р Драган Тевдовски, Министер за финании во Владата на Република Македонија, г-дин Коста Митровски, Претседателот на Македонската банкарска асоцијација …

70 годишнина на Интернационалниот ден на кредитните унии и почеток на промоцијата на 20 годишнината од основањетo на Штедилница ФУЛМ – 18.10.2018г.

marija Настани и Промоции

Село Муртино, Струмичко . ШТЕДИЛНИЦА ФУЛМ, добитник на годинешната награда за најголем пораст од Светскиот совет на кредитни унии (WOCCU) во светот, ја одбележа 70 годишнината на Интернационалниот ден на кредитните унии и почеток на промоцијата на 20 годишнината од основање. На прославата беа врачени благодарници на најзаслужните членови и соработници на Штедилница ФУЛМ, за нивниот особен придонес. Настанот го …

СО СТАРТ-AП БИЗНИС ИДЕЈА ДО СТУДЕНТСКА СТИПЕНДИЈА!

marija Настани и Промоции, Студенти

ВАЖНО ❗❗❗ 👉 На барање на студентите и големиот интерес за Натпреварот за студентска стипендија, Ве известуваме дека го пролонгираме рокот за достава на вашите апликации ДО 31 ОКТОМВРИ 2018г.! ГОЛЕМО БРАВО 👏 за сите студенти, кои досега аплицираа и испратија ЕКСТРА КРЕАТИВНИ ИДЕИ! Ова е дополнителна можност за останатите, кои мислеа дека ја пропуштија шансата… Аплицирајте! Инфо за натпреварот имате подолу во текстот ⬇ #itisnevertoolate #scholarship #stipendii #studenti#creativity …

Никогаш не е доцна за ПЛАН ,,Б” во животот!

marija Настани и Промоции

Невработени сте и сакате да отворите сопствен бизнис? Вработени сте, но посакувате нов предизвик и креативна слобода во животот? Никогаш не е доцна за ПЛАН ,,Б” во животот! Без оглед дали сте невработен, вработен, студент, пензионер или земјоделец, Ве охрабруваме за НОВ ПОЧЕТОК, со ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА ОД ШТЕДИЛНИЦА ФУЛМ! Овој Септември, Штедилница ФУЛМ започнува со кампањата ,,ПЛАН Б” наменета за сите …

Со нас желбите и можностите одат рака под рака!

marija Настани и Промоции, Студенти

Драги сегашни и идни студенти! Студентската година само што не почнала, а и датумот за уписите веќе се наближува. Сигурно веќе подолго време се прашувате каде да го продолжите вашето образование и како да ги подмирите трошоците за студирање? Имате многу желби, но и ограничени можности?! Без грижи! Во Штедилница ФУЛМ желбите и можностите одат рака под рака! Со нашите …

ФУЛМ Македонија – најдобра во светот!

marija Настани и Промоции, Соопштенија до јавност

  Сингапур, Sun Tech City. Престижната награда за 2018 – World Council Growth Award (награда за најголем раст од Светскиот совет на кредини унии), оваа година, во избор од 109 земји во светот ја доби Штедилница ФУЛМ од Македонија. Наградата беше доделена на 16 јули 2018 година на Меѓународната конференција на кредитни унии (Тhe world credit union conference), што се …