Елена Димитрова, Скопје

Филип Неделковски Вашите бизниси

Елена Димитрова, како учесник во кампањата ,,Мој бизнис –Моја слобода” на Штедилница ФУЛМ, е сопственик на бутик за модна конфекција и модни додатоци, чанти, накит, аксесоари. Дел од нив се рачна изработка. На следниве линкови може да погледнете дел од производите: http://www.facebook.com/JantarART и www.facebook.com/P.S.Fashion.Skopje/  

Антица Гавриловска Благадуша, Скопје

Филип Неделковски Вашите бизниси

Како учесник од кампањата ,,Мој бизнис –Моја слобода”, Ви претставуваме една од успешните жени-претприемачи, член на ФУЛМ и Форумот на жени на ФУЛМ Македонија. Антица Гавриловска Благадуша е претприемач- уметник од Скопје, која изработува аранжмани од чоколади и бонбони, декорации за свадби, прослави, аранжмани на маси и столици… Антица може да ја контактирате преку нејзиниот Фејсбук профил “Бонбонерија Благадуша”  , …

Маја Димитрова, Скопје

Филип Неделковски Вашите бизниси

Маја Димитрова е млад уметник од Скопје кој изработува акварели, кожни новчаници, накит, ташни, привезоци, монистри, подметачи и свеќници од хартија, кожни детски кондури, чевли. Повеќе информации за рачните изработки на Маја можете да најдете на нејзиниот профил на ФБ на следниот линк

Емилија Карапејова, Скопје

Филип Неделковски Вашите бизниси

“Бјути Тренд Ива е салон за убавина (шминка и фризура) основан во 2003 година. Успешно работи со голем број на клиенти до денес. Во моментот има 3 вработени. Вработените постојано се усовршуваат на едукативни саеми, обуки во земјата и странство, каде се презентираат новитети и трендови од оваа област, меѓу кои во Италија, Турција, Словенија. Вработените имаат учествувано на повеќе …

Марија Саздовска, Скопје

Филип Неделковски Вашите бизниси

“Кетеринг Тетка Биберче е формирана во 2010 година како плод на нашата љубов кон вкусна и квалитетна храна. Освен нашата богата кетеринг понуда и традиционално приготвената македонска кујна, нашето дневно мени е збогатено и со многу вкусни рецепти произлезени од желбите на нашите потрошувачи, а истите вклучуваат разновидни салати, варива сендвичи… Ви нудиме комплетна услуга прилагодена на Вашите потреби и …

Елизабета Гроздановска, Битола

Филип Неделковски Вашите бизниси

“Фризерскиот салон Style е отворен на 19.12.2005 год. Лоциран е на ул. Гоце Делчев 43 во Кравари, Битола. Работното време на салонот е секој ден од понеделник – сабота од 09 – 17 часот. Го отворив со голема љубов но со мала доза на страв дали ќе успеам. Упорноста, посветеноста, трудољубивоста, знаењето, но и мојата креативност се исплатеа, така да …

Весна Стојменова, Струмица

marija Вашите бизниси

Весна Стојменова од Струмица, како дел од кампањата Мој бизнис – Моја слобода, ни раскажа дека е сопственик на фирмата Бока-Текс, за шиење на долна облека и рекламни маици. Освен тоа, овде се шие и облека за балет. Може да ја пронајдете на ул. Крсте Мисирков бр.22, Струмица.

Вера Мешевска, Битола

marija Вашите бизниси

,,Студио за убавина Вердани од Битола, ви нуди: надградба на нокти, лиени нокти, траен лак, маникир и педикир, професионална шминка со и без трепки, Airbrush спреј тенирање на делови на цело тело. Добијте совршена боја на вашето тело за само 15 минути, кое трае од 7 – 14 дена. Без UV зрачење. Бојата е на природна база без парабени и алергени”- …