ФУЛМ на патот до успешна дигитална трансформација

marija Настани и Промоции

“Дигитализацијата не е само неопходен услов за идниот успех на кредитните унии, но во исто време носи и значајни придобивки за самата кредитна унија и нејзините членови” Ќе истакне Управителот на Штедилница ФУЛМ, М-р. Елеонора Згоањнин Петровиќ раскажувајќи ја успешната дигитална трансформација на ФУЛМ на Вебинарот организиран од Светскиот совет на кредитни унии и Регионалниот центар за кредитни унии (Kasa …

Подготви се за новата земјоделска година со кредитите на Штедилница ФУЛМ

marija Настани и Промоции

Се подготвуваш за новата земјоделска година, но имаш потреба од дополнителни финансиски средства за инвестирање? Покриј ги трошоците за семиња, најлони, метални цевки, хумус, систем капка по капка, механизација и се што ти е потребно за плодна година со помош на Кредитот за земјоделци на ФУЛМ. Имај успешна приказна и ти како и повеќе од 2000 земјоделци на кои им …

 КРЕДИТ ТИКЕТ ЗА БЕРИЌЕТ

marija Настани и Промоции

Ти требаат финансии да го опремиш твојот фризерски салон или за да инвестираш во дополнителни земјоделски насади и механизација? Информирај се за нашиот нов кредитен продукт  КРЕДИТ ТИКЕТ ЗА БЕРИЌЕТ со НАМАЛЕНА КАМАТА за поддршка на сите ПОЧЕТНИ или ВЕЌЕ ПОСТОЕЧКИ мали бизниси во време Ковид-19 на следнот линк: https://www.fulm.com.mk/kredit-tiket-za-beriket/ Избери го ФУЛМ за твој сигурен партнер и нека твојот бизнис …

Каде се гледаш за 5 години?

marija Настани и Промоции, Студенти

Каде се гледаш за 5 години? Можеби како успешен ИТ програмер или Графички дизајнер кој работи од било кое место во светот? Инвестирај уште денес во знаења и вештини кои ќе те однесат до кариерата што ја посакуваш со помош на Кредитите за студенти на Штедилница ФУЛМ ФУЛМ досега поддржа повеќе од 1000 успешни студентски приказни. Нека биде и твојата …

Запознајте ја нашата колешка Љумтурие од Филијалата Полог во Тетово

marija Настани и Промоции

ЈА продолжуваме серијата објави за подобро да ги запознаете нашите вработени. Овој пат направивме краток муабет со нашата колешка Љумтурие од Филијалата Полог во Тетово. Кога и како започна твојата приказна во ФУЛМ? Во ФУЛМ започнав со работа во 2014 година. На почетокот имав предизвици поради јазикот. Јас го знаев Македонскиот, но кога требаше да работам со документи ми беше …

Аплицирај онлајн за кредит преку mFULM

marija Настани и Промоции

Сакаш да аплицираш за кредит, но тоа да го направиш онлајн од дома? Со mFULM мобилната апликација можеш да аплицираш за кредит онлајн за неколку минути кај и да си.. Преземи ја mFULM мобилната апликација Google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=mk.com.fulm.app&hl=en App Store: https://apps.apple.com/mk/app/mfulm/id1486576310 или аплицирај за кредит онлајн на следниот линк Аплицирај онлајн За повеќе инфо контактирај ги нашите филијали: Скопје – …

Топ 8 чекори кон подобро управување со Вашите пари во новата 2021 година

marija Настани и Промоции

Годината која веќе е зад нас, меѓудруго нe’ научи и дека непредвидливи работи се случуваат и дека менаџирањето на финансиите е многу важно за полесно да ги надминеме предизвиците кои ги носат вонредните времиња. Се надеваме дека ќе имаме подобра година, а ова е нашиот совет со ТОП 8 чекори кон подобро управување со Вашите финансии. Кои се Вашите приоритети? Пред …

Гратис рата на Вашиот кредит

marija Настани и Промоции

Дали си ти следниот кому ќе му подариме Гратис рата? Oчекувај пријатен телефонски повик од ФУЛМ, затоа што наскоро ќе ги подариме Гратис ратите за месец Јануари. Повеќе информации на https://www.fulm.com.mk/gratis-rata-na-vashiot-kredit/ Земи учество и аплицирај онлајн за кредит на: https://www.fulm.com.mk/apliciraj-onlajn/ или во некоја од нашите филијали: Скопје – Центар 02/3217–912 Скопје – Аеродром 02/2403-208 Скопје – Автокоманда 02/3109-327 Кавадарци 043/400-655 …

Марија Цветковиќ раководител на филијала на Штедилница ФУЛМ во разговор со Наша ТВ за новиот продукт "Кредит Тикет за бериќет"

marija Настани и Промоции

“Кредит Тикет за бериќет можат да подигнат невработени лица, лица кои досега немале буквално никаква бизнис историја, но исто така можат да земат и луѓе кои се вработени, кои што би сакале да отворат дополнителен бизнис и апсолутно ова се однесува и на земјоделците. Значи за овој кредит можат да аплицираат сите оние кои сакаат да започнат нов или да …

Е-банкарство на Штедилница ФУЛМ

marija Настани и Промоции

Сакаш да се информираш за состојбата на твојот кредит или депозит, но денес баш и не ти се излегува од дома?   Направи го тоа од удобоста на твојот топол дом преку Е-банкарството и бесплатната mFULM мобилна апликација на Штедилница ФУЛМ.   Заштити се себеси и останатите и со неколку клика на www.fulm.com.mk заврши ги обврските од дома.   Преземи …